Beniamin

https://www.beniaminband.com/

BIO

Beniamin to formacja powstała w wyniku transformacji grupy Roots Rockets w 2016 r. w Andrychowie. Zespół prezentuje szeroko rozumianą muzykę popularną z elementami rocka, funku.
Zespół w latach 2010-2016 funkcjonował pod nazwą Roots Rockets poruszający się w klimatach rocka, reggae, bluesa i funku.
Aktualnie zwycięzcy Festiwalu Supportów Hej Fest w Zakopanem w 2016 r.
Finaliści IX edycji programu telewizyjnego MUST BE THE MUSIC w 2015 r., gdzie prezentując własne kompozycje zyskali uznanie jury oraz publiczności.
Jako Roots Rockets wydali dwie płyty: debiutancką RREWOLUCJĘ wydaną w 2013 nakładem wytwórni „Zima Records”, za którą zespół otrzymał miano debiutu Roots’owego roku przez reggae’owe czasopismo Free Colours oraz krążek „MARSALA 2.0.1.5”, który ukazał się w kwietniu 2015 r. nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys.
Zespół dotychczas zagrał ponad 300 koncertów w Polsce oraz za granicą, w tym na największych polskich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Jarocin Festiwal, Reeagenwalde, Reggae Nad Wartą, Reggae Na Piaskach, czy Winter Reggae w Gliwicach. Ponadto ma na koncie masę koncertów klubowych, między innymi liczne koncerty z Kamilem Bednarkiem, ale także występy m. in. przed: Nattali Rize, Enej, Dżem, LemON, Happysad, Ania Rusowicz.
Na koncie kapeli są występy live w TV w takich programach jak Dzień Dobry TVN czy Świat się kręci.
Frontman zespołu, Beniamin współpracuje także z DJ Feel-X’em (Kaliber 44), czego jednym z owoców jest piosenka „Każda chwila”, która została utworem promującym Audiobook książki „Reggae Rastafari” Sławomira Gołaszewskiego.
Grupa obecnie koncertując po Polsce cieszy się coraz większą popularnością .